
Discourse Transcriptie Boliviaanse Aymara leider, Minkandina , 04-02-2010
"Alles is met elkaar verbonden, met elkaar verbonden en onderling afhankelijk. We zullen hier te delen in onze Pacha, ruimte en tijd, alle besprekingen van deze stortvloed van water en de hellingen van onze grootvaders, onze grootmoeders.
Het onderwijs van de grootouders is niet alleen rationeel, is het momentum en de kracht van de ervaring, helderheid van geest en hart. Om nieuwe voorwaarden van de werkelijkheid die ons dwingt de moderniteit, ontwikkeling, humanisme, antropocentrisme, de verslechtering van ons leven en het leven samen, nu komen sterk, sterk, doorzichtig stem van inheemse volkeren oorsprong zijn.
We moeten doorgaan met iets, ergens. In Aymara zeggen Taki, het heilige pad. Zeker, er verschijnt kausay allin (Quechua) sumak qamaña (Aymara), Living Well (Castiliaans). Deze horizon laat ons toe om onze kracht, onze vitaliteit, herbouwen weten wie we zijn, hoe we leven, wat voor krachten en die zijn bij ons.
Harmonie en Balans
Living Well maakt ons denken dat we moeten leven in harmonie en evenwicht. In harmonie met Moeder Aarde. Moeder Aarde is een planeet, niet het milieu is onze moeder aarde. Leven in harmonie met de kosmos, omdat de kosmos heeft ook cycli, ritmes, leven in harmonie met het verhaal, in de wetenschap dat we in tijden van Pachakuti, het tijdstip van de herschikking van het leven, de revitalisering van de natuurkrachten om het onnatuurlijke gedrag het westerse denken.
Goed leven is leven in harmonie met de cycli van het leven, wetende dat alles met alles samen, met elkaar verbonden en onderling afhankelijk zijn, goed te leven is te weten dat de verslechtering van een soort is de verslechtering van het geheel. Gedachten en wijsheid van onze opa's en oma's voor ons duidelijk te geven aan de horizon van onze reis.
De inheemse beweging van oorsprong uit de horizon van het leven en niet alleen gericht op het reconstitueren van het politieke, sociale, juridische of economische aard: in wezen om een reconstructie te leven, weer met onszelf.
We Pachamama
Wij zijn kinderen van Moeder Aarde, wij zijn kinderen van het heelal, daarom is er geen mens-natuur tweedeling, we zijn de natuur, we Pachamama, we Pachacamac, we leven. Daarom boeren ook verantwoord leven.
In deze nieuwe voorwaarden te reconstrueren opkomende onze identiteit is terug naar de basis, is geen mens, maar van het leven, van de natuur. Terug naar onze wijsheid, onze voorouders, de heilige pad. Maar nog niet terug in de principes en waarden die geen tijd hebben, met geen ruimte.
Leven in balans met die, met alle vormen van bestaan. "Alles wat leeft," zeggen we in het Aymara: bergen, rivieren, insecten, bomen, rotsen, alles wat leeft, dus maakt deel uit van een perfecte balans van het leven. En ons naar het reconstitueren van het goed leven moeten wij in balans zijn met alle vormen van bestaan, niet alleen met alles wat we zien, live zelfs met wat we zien: onze grootouders, onze voorouders, omdat ook zij met ons.
Naturalisatie-proces
Uit die visie monoculturele, uninational, waardoor de geestelijke monocultuur. Monocultuur en Moeder Aarde is verslechterd, vitaliteit en vruchtbaarheid van Moeder Aarde, moeten we verlaten de geestelijke monocultuur heeft ook schade toegebracht aan onze natuurlijke capaciteiten van ieder van ons. Wij zijn in opkomst in multinationale staten, het verlaten van de koloniale staat, de republiek die alleen hebben we ondergedompeld in de menselijke individualiteit.
Als we spreken van een goed leven, we hebben het over een proces van naturalisatie, en niet alleen humaan, omdat het proces van humanisering dat het Westen heeft opgeworpen zie nog steeds de mens als de koning van de schepping en andere wezens als objecten. Goed leven betekent dat je in het proces van naturalisatie, terug naar onze natuur, om te weten dat alles leeft en weet dat alles onderling verbonden is en alles is onderling afhankelijk zijn. Verlaat het uitgangspunt van het Westen. West zegt Winnen is niet alles, het enige. En samen met ons oneerlijke concurrentie, oneerlijke onder mensen. Niet alleen mensen, maar alle soorten van bestaan. Goed leven betekent dien verstande dat indien je wint of je verliest, we allemaal winnen of verliezen.
Leven betekent ook kijken naar ofwel de horizon, in het besef dat het menselijk leven is niet de enige parameter, of hoe te begrijpen door middel van rationeel is de enige. In Aymara zeggen, zonder verlies van je geest lopen de heilige weg van het hart. Het is open voor het leven is om te beseffen dat het leven te reconstrueren belangrijke aspecten van het leven zelf.
Reconstitueer onze identiteit
De toestand die we nu vragen, humanistische, individualistische, hiërarchische, roofdier, homogeniseerapparaat, komen voort uit een wereldbeeld en dat wereldbeeld heeft een individueel karakter, mannelijk en humanist. Daarom is de cultuur van het leven te reconstrueren aan de horizon van een goed leven, moeten we onze kijk op de wereld te reconstrueren en dat betekent dat onze identiteit. Het betekent het stellen van de fundamentele vragen: wie zijn we echt, wat hebben we het hart, die zijn onze voorouders en hoe hard hebben gelopen.
Dit is een tijd van reorganisatie van het leven, Pachakuti zeggen in het Aymara en Quechua. Omlegging niet alleen om politieke macht te bereiken, maar vooral om hun leven weer op te bouwen. Dat is de boodschap van de grootouders en nu treft meer sterk aan de ongunstige omstandigheden van de mensheid, waarin het modernisme en het kapitalisme hebben ons tot zinken gebracht.
Moet worden onderscheiden van een goed leven te beter. Living beter middel winnen ten koste van een ander is steeds meer te accumuleren, is met de macht om de macht. Maar goed leven is het herstellen van de heilige balans en harmonie van het leven. Ieder levend wezen is een complete Ayni is een bewustzijn van het leven, Ayni is het besef dat alles met elkaar verbonden. De boom leeft niet voor zichzelf, het insect, bijen, mieren, bergen, niet voor zichzelf leven, maar op de complementariteit, wederkerigheid permanent: een zogenaamde Ayni.
Tijd Pachakuti
De grote vraag is wat wij leven. Want vanaf de westerse blik lijken we aan het virus dat is het leven zelf als een geheel, niet wetende dat de verslechtering van welke aard dan ook, klein of groot, is de verslechtering van ons allemaal en het leven zelf verslechteren. Vandaag onze generatie ontwaakt de roep van een generatieconflict verantwoordelijkheid, wetende dat wij geen individuele wezens zijn, zijn wij de ogen van de grootouders, we zijn de stem van de voorouders, dit geldt ook voor de actie en de hoop van de grootouders. Wij zijn ook het zaad van degenen die na ons komen, het zaad dat zal bijdragen aan de cultuur van het leven sterker.
Gezien de onnatuurlijke omstandigheden, te versterken en revitaliseren van de krachten van de natuur: dit is de tijd waarin we leven. Pachakuti, herschikking van het leven, een goede tijd. We hebben een grootvader genaamd Avelino Sinani Tata heeft gedaan ayllu school, waarin het onderwijs en het gemeenschapsonderwijs systeem. Hij zei dat de beste tijd om te zien duisternis. In Aymara zei, nu is wanneer, niet morgen, niet verleden tijd. Dus al deze wijsheid van welzijn, is onze verwachting, over de weg, power van een goed leven, toont ons de grootheid van het leven van onze opa's en oma's van vandaag tot uiting in de hoop van onze generatie.
Leven is goed te herstellen van evenwicht en harmonie, met dien verstande dat er cycli van Moeder Aarde, dus we moeten planten en oogsten op het moment en niet op andere momenten, laat de monocultuur die ons leven verwoest, omdat de vruchtbaarheid Moeder Aarde, het verlaten van de geestelijke monocultuur die ons toelaat om te zien deze diversiteit van het leven. "













comentario… leer a continuación o añadir una } (1 commentaar ... las het hieronder of voeg een )
Fernando mijn broer zou me een voorproefje sluit uw hand en voel je Soncco en te blijven bij deze transision die leeft de hele mensheid en voor dat ik desirte in Peru werken met jezelf ning, want ik ben ook een en ik ben sariri t lopen de hembiame raadpleeg dan uw tlefono en wat mijn grootouders compartirmos Quechua en Mapuche Maya heeft me ook geleerd geef mijn groeten aan u ll liefde die vorm van de Andes Jallalla sariri munat Jilata sarantaskaquiñani nayraru